DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

O nás

Kdo jsme?

Jsme menší oddíl moderní gymnastiky s dlouholetou tradicí na okraji Prahy, který se vyznačuje především přátelským přístupem k začínajícím i zkušenějším gymnastkám. Nezaměřujeme se na vrcholovou moderní gymnastiku, ale naší prioritou je hlavně skvělý kolektiv našich gymnastek.​

Dbáme na to, aby dívky tréninky především bavily, našly zde nové kamarádky a tréninky se tedy staly příjemnou součástí jejich života.

Specializujeme se na sestavy základního programu moderní gymnastiky (ZPMG) podle stanov Českého svazu moderní gymnastiky (ČSMG). Každá gymnastka soutěží v kategorii podle věku s příslušným náčiním ve dvou povinných sestavách. Nejmenší holčičky mají sestavu bez náčiní s hudebním doprovodem a akrobacii bez hudby. V I. kategorii jsou sestavy bez náčiní a se švihadlem - obě již v doprovodu hudby. II. kategorie se vyznačuje sestavami se švihadlem a obručí a III. kategori sestavami s obručí a s míčem. Ve IV. kategori jsou čtyři náčiní - švihadlo, kužele, míč a stuha. Gymnastka vždy cvičí pouze dvě sestavy, které jsou předem určeny ČSMG. Nově je také vytvořena V. kategorie pro nejstarší gymnastky, kde je jedna sestava povinná (stejná jako v dané sezóně jedna sestava ve IV. kategorii) a druhá sestava je volná - s libovolným náčiním na libovolnou hudbu s předepsanými prvky.

Gymnastky našeho oddílu se každoročně účastní menších i větších závodů, kde dosahují chvályhodných výsledků. Startují také na přeboru Prahy, odkud ty nejlepší postupují na Mistrovství České republiky v ZPMG. Našim gymnastkám se účast na mistrovství republiky povedla v posledních letech několikrát - v roce 2012 se na MČR probojovala dnes již naše bývalá závodnice IV. kategorie Kamila, která se umístila v první polovině startovního pole.

Ve stejné kategorii se v roce 2016 na MČR probojovala naše závodnice a trenérka Lenka Baumanová, která se rovněž umístila v polovině startovního pole. V roce 2017 Lenka účast na MČR obhájila a odvezla si krásné 5. místo v soutěži družstev! V roce 2018 se Lence v nové V. kategorii povedlo proboovat na MČR potřetí za sebou a odvezla si nádherné 6. místo v soutěži družstev! 

V roce 2019 se na MČR probojovala také Adélka v I. kategorii a Anežka ve IV. kategorii a své čtvrté a zároveň poslední mistrovství vybojovala také Lenka v V, kategorii, která tím zakončila svoji velmi úspěšnou kariéru. Moc gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci našeho oddílu!