Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

2019

XXX. Memoriál Milady Duckeové a závod "O pohár města Mariánské Lázně"

Po velmi úspěšné sobotě jsme se vydaly v neděli 14. dubna do Mariánských Lázní, kde čekal 8 našich gymnastek další závod. Celkem se v Mariánských Lázních představilo 171 gymnastek ze 14 oddílů z celé České republiky.

Byl to velmi náročný den, únava na našich gymnastkách byla patrná, ale i přesto se s obrovskou konkurencí popraly a předvedly velmi solidní výkony. Tentokrát to na nejvyšší příčky nestačilo, ale důležité jsou především zkušenosti, které další závod přinesl.

Velkou pochvalu si zaslouží především Adélka P., která obsadila 17. místo ve II. kategorii, kde byla obrovská konkurence. Další skvělé místo přidala Lenka v V. kategorii, když obsadila 8. místo. 

Byl to velmi náročný závod pro nás pro všechny. Děkujeme našim gymnastkám za odvahu v tak silně obsazeném závodě a těšíme se na další závody.

Také bychom chtěly moc poděkovat panu Prelovi za sponzorský dar a možnost společné dopravy do Mariánských Lázní a zase zpět.

Reportáž ze závodů odvysílala místní televize: 

https://www.youtube.com/watch?v=X_THaVFdfXU&fbclid=IwAR1r4qoSc8tI2sDh17z_mFpzFK1h_uTfTo4CvDUCYOpahs5gobXUox5gQLE

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Jarní závod na Malé Straně

O víkendu 13. a 14 dubna nás čekal závodní maraton. Nejprve jsme se zúčastnily tradičního jarního závodu, který pořádal oddíl TJ Sokol Malá Strana. Na tento závod se vypravilo celkem 17 gymnastek našeho oddílu a zástupkyně jsme měly ve všech kategoriích. 

Byl to opět velmi silně obsazený závod - celkem se ho zúčastnilo 131 gymnastek. Pro některé naše gymnastky to byl vůbec první závod v jejich životě, ale i přes obrovskou konkurenci naše dívky vybojovaly neuvěřitelných 14 medailí - 5 zlatých, 4 stříbrné a 5 bronzových.

V dopolední části závodila 0. a I. kategorie a náš oddíl získal prvních pět medailí.

0. kat. "D" (2012 a mladší) - 2. místo - Anežka J.

0. kat. "C" (2011 a mladší) - 1. místo - Adélka J., 5. místo - Bára

0. kat. "B" (2013 a mladší) - 3. místo - Adinka

I. kat. - jedna sestava - 1. místo - Elenka

I. kat. (2010) - 1. místo - Adélka K. 

Po velmi úspěšném dopoledni měly starší gymnastky nastavenou laťku, na kterou perfektně navázaly a přidaly další cenné kovy.

II. kat. - jedna sestava (2009) - 2. místo - Natálka

II. kat. - jedna sestava (2008) - 1. místo - Lenka M., 2. místo - Viki V.

II. kat. (2008) - 3. místo - Adélka P.

III. kat. - jedna sestava - 3. místo - Viki P.

III. kat. (2007) - 3. místo - Lucka

III. kat. (2006) - 4. místo - Míša, 7. místo - Viki S.

IV. kat. - 2. místo - Andrejka, 3. místo - Anežka, 4. místo - Kačka

V. kat. - 1. místo - Lenka

Byl to velmi úspěšný závod, naše gymnastky podaly maximální výkony, za které byly zaslouženě odměněny. Velkou pochvalu si zaslouží Kačka, které se při sestavě se švihadlem stal drobný úraz, ale i přesto nakonec obě sestavy znovu zacvičila, za což jí celá sokolovna odměnila obrovským potleskem za projevenou odvahu a silnou vůli.

Moc všem našim gymnastkám děkujeme za krásnou reprezentaci našeho oddílu a děkujeme rodičům za podporu, kterou nám věnují.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Ústecký pohárek

V neděli 31. 3. 2019 jsme vyrazily na první závod letošní jarní sezóny a poprvé do Ústí nad Labem, kde jsme se zúčastnily závodu "Ústecký pohárek".

Tento závod byl pro nás jedinečný v mnoha směrech - poprvé v Ústí nad Labem, poprvé na závodech pod novým jménem a především, první závod s novými sestavami, které jsme celý podzim pilně trénovaly.

Na závod vyrazilo celkem 9 gymnastek našeho oddílu a v konkurenci 215 gymnastek se naše gymnastky rozhodně neztratily. Ač to tentokrát nezacinkalo, přivezly jsme si i tak krásná umístění a především zkušenosti do dalších závodů. 

V I. kategorii obsadila Adélka K. krásné 5. místo, na které navázala ve II. kategorii Adélka P. skvělým 6. místem a Natálka obsadila 15. místo! Ve III. kategorii poté Lucka obsadila perfektní 7. místo a Míša 12. příčku. 

Ve IV. kategorii obsadila 10. místo Anežka, 12. místo Andrejka a 14. místo Kačka, která docvičila sestavu i přes lehké zranění. A ještě jedno 6. místo přidala Lenka v V. kategorii.

Všem našim gymnastkám moc děkujeme za krásnou reprezentaci našeho oddílu a přejeme další úspěchy na závodech, které nás ještě čekají!

TOPlist